BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Trinta sriuba su mėlynuoju sūriu – paprasčiau nebūna

Nuo besaikio lojimo ir burnojimo kažkas pasidarė mano liežuviui. Sako, keiktis daug negalima. Nuėjau į Ambulatorinį dienos epizodo skyrių ir supjaustė mano ližę nafig. Ir net ne vienoje vietoje. Ir net ne ten, kur reikėjo. Nu bet aptarnavimo kultūra likau patenkintas. Jei kada sumanysiu apsipjaustyti – kreipsiuosi ten: dėl malonaus aptarnavimo negaila ir per trumpai nurėžto koto.

Aš apie tai, kad nebegalėsiu kurį laiką normaliai maitintis. Todėl gaminuosi trintą daržovių sriubą. Kad ji nebūtų labai nuobodi, imu šiuos produktus:

 • morką;
 • porą;
 • brokolį;
 • sūrio gabalą su mėlynuoju pelėsiu;
 • šventąją žolelių trejybę: baziliką, raudonėlį, čiobrelį;
 • pusantro litro lengvo sultinio.

Daržoves galima imti bet kokias, bet kokiomis proporcijomis. Sūriai? Tiks net senas geras Stiltonas, bet aš renkuosi prancūzišką kažkokį Valmont Bleu d’Auvergne.

Užsikaičiu iš anksto išvirto triušienos ir petražolių sultinio, kai užverda, dedu stambiai pjaustytas daržoves: morkas, po dešimties minučių porą, po penkių minučių – brokolius.

Paverdu dešimt minučių, nuimu nuo viryklės ir padirbu smulkintuvu, kad gautųsi vientisa masė. Galima šliūkštelėti grietinėlės, bet aš susilaikau. Beriu žoleles, dar palaikau sriubą uždengtame puode keletą minučių ant vėstančios viryklės. Pilu į dubenėlį ir prisikraunu daug trupinto sūrio.

Leidžiu sūriui ištirpti. Mmmmm, bliamba, jaučiu kaip gyja kūno ir sielos žaizdos. Mirkau sriuboje bagetės minkštimą (kieno liežuvis sveikas – užkanda traškia bagetės plutele). Užgerti galima kad ir kokiu šabliumi.

Skanaus, mieli silpnaregiai:

Saugokite save, nesikeikite ir nekiškite liežuvio kur nereikia.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. Igeli, va čia tai aukštasis pilotažas: http://www.gaspadine.lt/patiekalas/jogurtinis_kukuruzu_miltu_pyragas.html
  Ar sugebėtum tokioj temperatūroj ką nors iškept? Hehe.

 2. tu kaip koks senas Univero kirvis - žmogus nemokėjo laipsnio ženklo parašyti (°), tai pagalvojo, kad nulis tiks. Būk pakantesnis, senas homofobe

 3. beje, ar atsižymi “patiko” mano bloge?

Rašyti komentarą