BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išsikraustau į Wordpress

Sveiki visi,

deja, dėl apsišikusių blogas.lt adminų esu priverstas kraustytis kitur. Jei dar kas nors manęs pasigesite, galite surasti:

mano naujame bloge wordpresse

arba feisbuke raktiniu pavadinimu Gyvenimo darna: skanus maistas ir baidarė bei asmeniniame, bet taip pat visiems atvirame Igelis Igelkotas.

Laukiu visų ten

Ate

Rodyk draugams

Anonsas, skelbimas, patarimas

Sveiki gyvi, mano mielieji. Pagaliau gyvenimas grįžta į normalias vėžes: užlietas butas džiūsta, vaikai auga, kompiuteris atnaujintas. Aš vis dar viliuosi, kad kas nors pasigedo manęs blogosferoje, bet nesupykčiau, jei ir niekas nepastebėjo, kad nebuvau čia bene 2 mėnesius.

Pradžiai noriu pranešti, kad nors ir apleidęs rašymą, tikrai kartais gaminau maistą bei plaukiojau baidarėmis. Tad netrukus pasistengsiu pateikti keleto patiekalų apžvalgą beigi kelionių Lietuvos upėmis įspūdžius.

Pagrindinė priežastis, kodėl nerašiau taip ilgai – neturėjau kompiuterio (ačiū быдлоkaimynams). Maža to, kai tik atsirado namuose kompiuteris su windows 7 operacine sistema, man iš karto kilo nenugalimas noras įsidiegti kitą padorią sistemą, pvz. Fedora 15.

Deja, mano rankos labai kreivos, bežaisdamas ištryniau windowsus, o kadangi už juos buvo sumokėti pinigai, reikėjo skubiai atstayti. Nežliumbkite, jei Jums kada taip nutiks: yra puikus įrankis net tik atstatantis ištrintus failus, bet net atgaivinantis visą operacinę sistemą. Tai - TestDisk, kurį galite rasti nemokamame diske GParted.

Kaip bebūtų gaila, bet namų ir virtuvės vis dar neturiu. Nuoširdžiai dėkoju tiems, kas atsiliepė į pagalbos šauksmą. Tačiau buto nuomotis ar pirkti vis dar ieškau. Pasikartosiu, kad išsinuomočiau 2-3 kambarių butą iki 800 lt/mėn. arba pirkčiau iki 180 000 lt. Norėčiau pažymėti, kad 800 ir 180 000 skaičiai yra tokia maksimali riba, kai butas toooks geras, kad net skolinčiausi, kad tik jį išsinuomočiau ar įsigyčiau.

Na ir pabaigai: naujausias išradimas mylimoms moterims - NE spanielio ausims.

Rodyk draugams

Reikalinga pagalba

Sveiki, išmušė ta valanda, kai esu vėl benamis. Su dviem mažais kūdikėliais ant rankų. Savaitę atostogaujant, butas, kurį nuomojausi, o tuo pačiu ir virtuvė, kuri neseniai iš apšnerkštos virto padoria, buvo užpiltas piktavalių kaimynų ir sėkmingai pelkėjo lygiai savaitę. Neskaitant sugadintų baldų, supuvusių drabužių ir paskandinto kompo (ai, tiekto, daiktai užgyvenami), neturime su vaikiukais kur prisiglausti. Man tai kas – galiu miegot ir ant akmens, bet širdį skauda, kai matau savo vaikelius dedant galvytes ant supelijusių pagalvių, valgančius tik sausą davinį (nes vietoj elektrins viryklės radau akvariumą).

Tai va, gerieji žmonės, gal kas gali pasiūlyti išsinuomoti 2-3 kambarių butą Vilniuje ilgesniam laikui (minimum 3 metam, nes Dievas mato, kraustymasis užpisa juodai).

Taip pat būčiau dėkingas už bet kokią teisinę pagalbą kovojant su kaimynu iš viršaus, nes jis atsisako kompensuoti nuostolius.

Iš anksto dėkingas Igelis ir jo vaikučiai. Pasiūlymus ir paramą palikite komentaruose.

Rodyk draugams

Oro tarša Vilniuje viršija normą 3-5 kartus

Sveiki, informacija ne į blogo temą, bet, manau, nepakenks. Patikrintais duomenimis oro tarša kietosiomis dalelėmis, tomis, kur sukelia astmą, o ilgainiui ir plaučių vėžį, kai kuriuose Vilniaus rajonuose viršija normą (50 mikrogramų/ m3) net 5 kartus (2011 03 02). Jei tik galite, jokiu būdu neikite į lauką, o svarbiausia - neleiskite vaikų, nes kvėpavimas tokiu užterštu oru tolygus deginimuisi atominio grybo spinduliuose. Aš nežinau, kodėl niekas neinformuoja visuomenės dėl to.

Jei netikite, susisiekite su aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės vertinimo skyriumi.

Oro kokybės vertinimo skyrius, Aplinkos apsaugos agentūra

Čia pateikiami taršos rodikliai. Baisiausi rodikliai - kietųjų dalelių, ypač Senamiestyje

Tarša Vilniuje

Saugokime vieni kitus ir savo vaikus.

Rodyk draugams

Nemokamas kompiuteris, jokių papildomų išlaidų: keletas patarimų

Nuolat stengiuosi imti iš gyvenimo tai, kas nemokama. Be abejo, nuskambės banaliai, bet geriausi dalykai pasaulyje – nemokami. Ne, ne, nekalbėsiu apie nemokamą saulę, nemokamą jūrą, nemokamas moteris… Šįsyk – apie itin buitiškus dalykus.

Papasakosiu apie tai, kaip įsigyti, optimizuoti ir naudotis kompiuteriu neišleidus absoliučiai nė cento. Na, man pavyko.

KOMPIUTERIS

Parašiau skelbimą savo bloge, prašydamas, kad kas nors padovanotų laptopą. Nesvajojau apie naujus modelius, būtų pakakę ir Pentium II. Ką gi, gavau tokį vintažinį stilingą Dell Latitude CPi (ačiū Diemantui), su 4 GB kietuoju disku, 192 MB RAM’u ir 233 MHz procesoriumi, su Floppy Draivu, be CD-ROM’o, su viena USB1.1 jungtim. Bet man pasisekė dvigubai, nes be to, dar gavau dovanų gana naują HP Compaq (ačiū Gedui), su 40 GB disku, 512 MB RAM’u ir 2.8 GHz procesoriumi, su Floppy draivu, neveikiančiu CD-ROM’u, dviem USB2 jungtim ir neveikiančiu fenu. Be to, abiejų kompiuterių BIOS’ai bootina tik iš 3,5 colių diskasukių, t.y. Floppy draivų.

OPERACINĖS SISTEMOS PASIRINKIMAS

Kai jau turiu nemokamus kompiuterius, visiškai nedera diegti į juos mokamą OS. Renkuosi šią nemokamą OS. Tereikia išsirinkti vieną iš daugybės distribucijų. Jau bene ketvirtus metus naudoju lietuviškąją Baltix ir esu labai patenkintas ja. Į HP kompą nusprendžiau įsidiegti Linux Mint: paprastą, patogią, gražią distribuciją. O štai senukui Dell’ui reikia kai ko ypatingo. Po ilgų svarstymų ir testų, išbandęs šuniuko Linuxitin stilingą Linux, sudėtingai diegiamą Linux, labai laukiamo Linux beta-versiją ir keletą kitų, pasirinkau lengvą, bet efektyvią distrą – Xubuntu. Svarbu, kad distributyvas nebūtų reiklus kompiuterio resursams, nebūtų sudėtingas, būtų stabilus, bet tuo pačiu, greitas. Xubuntu pasirinkau laikinai, nes vos tik balandžio 29 bus išleista stabili Lubuntu 10.04 versija, iškart įsidiegsiu ją.

OS DIEGIMAS PER FLOPPY DRAIVĄ

Aha, sistemą išsirinkau, o kaip įsidiegti, kai CD-ROM’o nėra, išorinių diskų neskaito, tiesiai iš USB rakto nekrauna? Knisausi internetiniuose forumuose ir bloguose ilgai, kol radau efektyvų būdą: įsirašyti į diskelį nerealų įrankį – Plop bootloaderį, kuris priverstų operacinę sistemai krautis iš USB rakto. Dar vienas svarbus niuansas – teisingai įrašyti *.iso bylą į USB raktą. Tam naudojau Universal USB installer‘į. Taigi, toliau viskas ėjo kaip sviestu patepta: įsijungiu kompą, diskelis paleidžia bootloader’į, šis krauna operacinę sistemą iš USB rakto į RAM’ą live režimu, na o toliau – diegimas. Prieš diegiant, iš 4 GB keitojo disko padariau 500 MB mainų sektorių (swap), 1 GB sisteminį (/) skirsnį ir likusią dalį palikau savo duomenų skirsniui (/home).

MANO XUBUNTU/ LUBUNTU

Veikia nepriekaišitingai. Tiesą sakant, daug darbo neduodu: naršau internete, žiūriu filmus, klausau muzikos, redaguoju nuotraukas, vaizdo medžiagą. Palikau visus defaultinius paketus, ištryniau Mozillą, įsidiegiau itin lengvą, greitą ir saugią nuo šnipinėjimo Google Chromium pagrindu sukurtą naršyklę Iron.

NEMOKAMAS INTERNETAS

Yra bene trys būdai kaip nemokamai naudotis internetu. Pirmas būdas – vogti bevielį iš kaimynų. Deja, tai yra tas pats, kaip naudotis vogta mokama operacine sistema. Antras būdas – klonuoti MAC adresą ir jungtis laidu prie kitam kompiuteriui skirtos linijos. Tai irgi nėra visiškai legalu. Trečią galimybę suteikia kai kurie kabelinių televizijų operatoriai duoda nemokamą interneto liniją. Kuris būdas tinka Jums – spręskite patys.

PABAIGAI

Prisipažinsiu: dviejų kompų įsigijimui ir sutvarkymui išleidau 27 lt: alui ir PCMCIA tinklo kortos laidui Dell’ui.

Rodyk draugams

Reikalingas laptopas

Gal kas turi nereikalingą seną laptopą, kuris jau per silpnas dabartinėmis sąlygomis? Mielai priimčiau, jei padovanotumėte. Pavyzdžiui, toks

Rodyk draugams

Aviena su moliūgu: neimkit, vaikai, pagaliuko..

Nesitikėkite provokacijų. Nesu tikras, ar patiekalas, kurio receptą pateiksiu žemiau, tikrai yra žydiškas. Kaip bebūtų, žydas, kuris apie jį papasakojo, patikino, kad tai klasikinis rytinės Viduržemio jūros pakrantės virtuvės pavyzdys. Na, lietuviškieji žydofobai gali nusiraminti - aškenazių virtuve čia net nedvelkia. Pažiūrėkime, ką gi pasiūlys mums peisuotieji mūsų bičiuliai nuo Jeršalaimo apylinkių.

O jie siūlo paimti truputį čili miltelių, grūstų juodųjų pipirų ir grūsto עברית- kamon (kumino).

Sumaišyti prieskonius su alyvuogių aliejumi ir ištepti šiuo mišiniu ėriuko eskalopiukus.

Pamarinuoti mėselę keletą valandų, o tada apkepinti šaukšte alyvuogių aliejaus. Neilgai, vos keletą minučių iš vienos ir keletą - iš kitos pusės, kad mėselė apskrustų.

Dar mūsų peisuotieji draugai siūlo paimti truputį daržovių ir kitų ingredientų:

 • aštuntadalį vidutinio moliūgo;
 • svogūną;
 • truputį cukinijos;
 • saują džiovintų slyvų;
 • šaukštą medaus;
 • taurę balto vyno;
 • gerą žiupsnį mėtų (geriau šviežių, bet kur jų dabar gauti?);
 • druskos, žalumynų.

Toliau jie siūlo stambiai supjaustyti svogūną ir lengvai pakepti po ėriuko kepimo likusiuose riebaluose. Be to, supjaustyti daržoves stambesniais gabalėliais. Sako, sudėkite ėriuko mėsytę, keptus svogūnus beigi daržoves ir slyvas į kaitrai atsparų indą, padrabstykite tolygiai medaus, gausiai - mėtos, užpilkite kuo? neteisingai! ne avies pienu, o taure balto vyno, pabarstykite druska, uždenkite folija ir pašaukite į orkaitę. Gal kokiai valandai, gal mažiau.

Po valandos išjungiame orkaitę. Nė neabejoju, kad kvepia gardžiai. Va čia tai košer!

Na ir jūs, mano mielieji silpnaregiai, nenusiminkite.

Šalom. Tikiuosi, kad po šio recepto, Lietuvoje bent kiek sumažėjo ksenofobų.

Rodyk draugams

Akla lietuviško alaus degustacija (ko gero, I-a dalis)

Pasirinkome 6 skirtingus lietuviško alaus butelius, prieš tai padarę apšilimą su juodu Krušovice. Jei jis nebūtų buvęs juodas, taip pat būtų sudalyvavęs konkurse, bet spalva - išdavikė. Stengėmės rinktis pigesnį alų, panašios kategorijos, nors dėl akcijinės kainos į rinkimus pateko ir Švyturio Ekstra Draught. Taigi, dalyviai:

 • Švyturio Ekstra Draught;
 • Švyturio Gintarinis;
 • Kalnapilis 3 Salyklai;
 • Kalnapilis Original;
 • Tauro Pilsner;
 • LT (Ragučio gamybos, alaus produktas, skirtas IKI tinklui).

Pirmąjį įspūdį galima, ko gero, priskirti išankstiniam nusistatymui: po Krušovice visi lietuviški gėrimai atrodė apgailėtinai. Beje, pačioje pradžioje apžiūrėjome etiketes: nei ant vienos nebuvo nurodyta sudėtis, tad nusprendėme, kad dėl šios priežasties negalime sau leisti prabangos šiuos  gėrimus vadinti alumi, nes neaišku ko ten pridėta. Tai, greičiausiai, - alaus produktai.

Aklo ragavimo metu išsiaiškinome, kad abu Švyturio alūs turi ryškų lapės kvapą (medžiotojai, lapių augintojai ar buvę prie lapių narvo zoologijos sode žino apie ką aš), be to, Draught turi askorbino (vitamino C) skonį. Kalnapilio produktai pasižymėjo neplautos bačkos kvapą ir skonį, o 3 Salyklai pasižymėjo kokčiu salsvumu, ypač ilgiau pastovėjęs taurėje. Kaip keista bebūtų, įtarinėjom, kad tai LT alus, bet pastarasis produktas atskleidė mažiausiai kvapų ir skonių, gal tik lengvą malonų kartumą. Tauro pilsneris išsiskyrė geru apyniniu kartumu, bet daugiau - nieko ypatingo.

Galiausiai, iš šešių pretendentų vienareikšmiškai geriausiu pripažintas Tauro Pilsneris - jis patenka į finalą. Švyturio produkcija buvo pasmerkta. Išsiskyrė LT alaus produktas - jis užėmė antrąją vietą.

Kitą kartą papasakosime apie kitą alų.

Rodyk draugams

Postkalėdinės liūdesio apraiškos: yra apie Patisoną - začod

Nebus šiandien nieko apie maistą. Ir apie baidares nebus. Bliamba, o juk galėtų būti. Tai, kad šiandien vandens lygis Dūkštoje pakilo kiek dar šiemet nebuvo pakilęs, varo mane į neviltį. Todėl, kad neturiu kaip nuvažiuoti prie tos Dūkštos, kur potvynio banga rauda kruvinom ašarom: Igeli, Pupki, kur jūs, mažuliai, kodėl manęs nepaimate? Ryt-poryt paspaus šaltukas ir sudie, Dūkšta, iki pavasario. Čia geriausiu atveju.

Apie maistą? Jeibogu, Kūčios ir Kalėdos sucks, jei kalbam apie mitybą. Nieko gurmaniško negali būti, viešint pas gimines provincijoje. Bet nieko, grįžau namo, atsigriebsiu. Ir nesvarbu, kad gavau dovanų Reader’s Digest vertimuką. Gražiai pafotkinta, xule. Ir viskas. Dar daugiau liūdesio aplanko mane, kai pamatau probloge ar savaitės bloge antraštes, kur figūruoja daržovės pavadinimas PATISONAS. Su virpuliu atidarinėju nuorodą, vildamasis rasti šios taurios daržovės ragu (ne ragų, jomajo) receptą. Bet ne, nieko panašaus, tik skurdi info apie tai, kad Patisonas pavarė su Baklažanu, dėl ko Ropė persipjovė venas, prieš tai paskambinusi nainuonuon.

Bet aš - sumautas optimistas, žinau, kad ateis Nauji Metai, galėsiu valgyti skanų maistą pilna burna, torrent trekeriai pasiūlys atsisiųsti Dorian Grey filmą, o laptopų ir klaviatūrų gamintojai pagaliau išleis normalią klaviatūrą. Tipo tokią

pasiskolinta iš gnome-look.org

pasiskolinta iš gnome-look.org

Rodyk draugams

Atviras kodas vs M$

Gyvename korporacijų ir oligarchijos laikais. Deja. Bet mes ne kokie gotai ar emo, kad verktume dėl visko, ar ne? Ačiū Dievui, esame laisvi žmonės. Kartais liaukimės kartoję, kad nuo mūsų niekas nepriklauso ir ką mes galime padaryti. Galime. Pradžiai nustokime mokėti savo uždirbtus pinigus bent toms korporacijos, kurioms galime nemokėti. Naudokimės ir mėgaukimės tuo, ką gyvenimas teikia nemokamai.

Pradžiai - įsidiekime atviro kodo programinę įrangą. Iš savo patirties sakau, sudėtingiau už mokamas programas, tikrai nebus.

Info apie atvirą kodą

Rodyk draugams