BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Akmena pavasarį (daug foto, šiek tiek raidžių)

Ką gi, tęsiame mūsų pažintį su Lietuvos upėmis. Dar nespėjo išblėsti įspūdžiai apie Žemaitijos perlą - Akmeną, tad skubu jais pasidalinti.

Nusprendėme įveikti dalį šios smagios upės per 2009 metų Velykas. Taip, mes švenčiame, kaip tikri katalikai sekmą dieną, užuot sprogę nuo virtų kiaušinių, šokoladinių kiškučių ir sivūchinės degtinės, parduodamos prekybos centruose.

Skyrėme kelionei dvi paras, su dviem nakvynėmis tYruose, pradėdami netoli Šilalės ir baigdami Jūroje ties Taurage. Beje, Akmenos atkarpą įveikėme bene per parą, o plaukimas Jūra - grynas formalumas.

Taigi, 2009 balandis, potvynio banga Akmenoje jau nusekusi, bet vandens dar tikrai pakanka. Pradedame, kad patikėtumėte, kad ten buvome:

Startas

Startas

Prieš tai, žinoma, kukliai gavėniškai užkandam.

Greitas lietuviškas maistas

Greitas lietuviškas maistas

Turėdami gražaus laiko ir gražų orą, neskubėdami leidomės pasroviui. Nuo Biržų Lauko kaimo iki Indijos kaimo Akmenos srovė buvo gana rami, jokių užvartų, jokių kliūčių, bet, nepaisant to, tikrai nuobodu nebuvo.

Saulei leidžiantis pasiekiame Indijos piliakalnį. Jis stūkso dešiniajame upės krante, galima matyti jį sutvirtinančias akmenines bunas, paliktas archeologų. O kairiajame krante labai lygi ir patogi nakvynei ganykla, tik, deja, aptverta spygliuota viela, tarsi savininkai nežinotų įstatymo. Dievas jiems teisėjas. Bet mes vis vien kuriamės pievoje su vaizdu į kalnus.

Indija

Indija

Naktis neprailgo kaukiant kaimiečių šunims, spiginant mėnuliui, spaudžiant šaltukui.

Velykos, xule

Velykos, xule

Kitą dieną pradėjome plaukdami jausti, kad Akmenos vaga ima smarkiau kristi.

prieš Rėvas

prieš Rėvas

Nuolat vylėmės pasiekti vietinių baidarininkių apdainuotas Didžiąsias Rėvas. Ir tikrai, nemelavo - rėvos buvo puikios, paliko įspūdį, ačiū.

Rėvos

Rėvos

Už Rėvų prie mūsų prisijungė dar viena vandenininkė, nuolat sugebanti apsiversti lygioje vietoje. Labai naudinga turėti tokią kompaniją kelionėje.

Už Rėvų

Už Rėvų

Toliau Akmenos vaga iki Pagramančio vingiuoja siauru, slėniu, įspaustu tarp aukštų šlaitų. Labai vaizdinga.

Keletą kilometrų už Pagramančio Akmena įkrenta į Jūrą.

Akmenos ir Jūros santaka

Akmenos ir Jūros santaka

O ką Jūra? Jūra kaip Jūra - lėta srovė, nuplydis mažas, plati vaga, nakvoti jei ir tinkama vieta - Tauragės jaunimas linksminasi. Teko apsistoti kemsyne. O ką daryt?

Rodyk draugams