BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Potvynis Dūkštoje – baidarininko metų įvykis

Kaip vakar žadėjau, šiandien pateikiu reportažą apie plaukimą pripučiamu kajaku “Saidė” Dūkštos upeliu. Seni baidarininkai porina, kad šių metų potvynis pranoko visus lūkesčius ir buvo net didesnis nei žymusis 2004-ųjų metų potvynis. Ką gi, šiandien savo kailiu patyriau adrenalino antplūdį.

Prieš pradedant plaukti pabendravome su keletu šiandien jau plaukusių vandenininkų: vienas paliko savo kajaką pamautą ant šakos ir prispaustą srovės po rąstu, kiti grįžo prie mašinų persirenginėti sausais drabužiais paplaukę vos šimtą metrų – apvirto, treti gąsdino baisiais prispaudimais, ketvirti sakė, esą kažkas prasiskėlė galvą į akmenį ir buvo išvežtas į ligininę, dar kažkas gyrėsi, kad apsivertė tris kartus dar iki Bradeliškių malūno ir, esą, plaukti dar toliau – tikra savižudybė. Prisipažinsiu, mane tai įbaugino tiek, kad net nesiryžau lįsti pro vamzdį po Vilniaus-Kernavės keliu ir “Saidę” nusinešiau už vamzdžio.

Iki tiltelio ties Bradeliškių piliakalniu buvo smagus greitas, bet sąlyginai saugus plaukimas.

Na o toliau prasidėjo tikras malonumas: stovinčios bangos iki metro aukščio, smarki srovė, po vandeniu pasislėpę akmenys. Laimei nuvirtusių rąstų beveik nebuvo. Laimei, apisversti taip ir nepavyko, nors tai nieko ir nelėmė: buvau visiškai šlapias nuo bangų ir purslų.

Plaukimą baigėme praktiškai per nepilną valandą dar iki tiltuko ties santaka su Nerimi, nes vanduo toks aukštas, kad po tiltuku nepralįstum. Be to, Neryje dar yra ledo lyčių.

Nu ir vaizdas į Neries regioninį parką:

Reziumuojant: plaukimas fantastiškas, prisiminsiu ilgam, tik deja trumpas. Po šios nakties lietaus vandens lygis turėtų dar labiau pakilti. Ir šiaip, dar, manau, galima plaukioti bent savaitę drąsiai.

Pabaigai – trumpas video:

Dūkšta video

Atisprašau dėl foto kokybės: vežiausiu fotiką, kurį nebuvo baisu paskandinti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (20)

 1. Tamsta esate bepročiai, bet tuo jūs man ir patinkat :)))
  Video šiurpulingas - kiek daug pikto vandens!

 2. Ashtroka: na pagaliau bent kažkam patinkam.
  Kukuti, spasiba, padračil.

 3. Vaidotas:

  Įsimintinas sekmadienis: į tą rojų papuoliau pirmą kartą, pralenkiau visus prieš mane startavusius, malūną praėjau pirmas, pasivijau, įsikėliau draugo paleistą irklą ir.. upė padėjo mane į vietą :) Tokią, kad nei pirmyn, nei atgal. Saidė pagavo suktuką ir skersa “nutūpė” ant lyg ir nereikšmingo pagaliuko. Prisiminiau, kaip per tokias vietas išlamdydavom Saidę Visinčioj ir pasidaviau visu svoriu į priekį. To užteko. Srovė įsirovė laivan, aš vandenin. Ir baigės blogai. Kol jėgų buvo gelbėjau Saidę ir save, paskui tik save. Tai va mano Saidė nukeliavo toliau, aš - šiaip taip į krantą prie skarduko.
  Jei kas užmatėt ar užmatysit prailgintą žalią (dviejų atspalvių) Saidę (ar jos liekanas) duokit žinią 868796692.
  Vaidotas

 4. liūdna istorija. Bet ne tau vienam Dūkšta atėmė baidą sekmadienį. Beje, baidarė neturėjo išplaukti į Nerį bent iki pirmadienio, nes vanduo siekė tiltelį prie santakos, turėjo užsilaikyti…

 5. Didelis prašymas:

  Būtų šaunu jai tamistos kiek pagalvotumėte ir apie aplinkinius gyventojus - keliai po jūsų reidų tapo nepravažiuojami, išbjaurotos pievos paliko… Grauduma. O kai girdi dar replikas, kad “čia - Lietuvos žemė” ir, suprask, galiu neatsiklausęs per kiemą mainoti, tai neviltis apima. Gerbkime vieni kitus. Dar priminsiu, dėl viso pikto, visiem žinomą gyvenimo civilizuotoje visuomenėje tiesą - privati nuosavybė yra neliečiama. Kaip, beje, ir asmens privatumas. Ir kiekvienas turi teisę jį ginti. Tai va, kaip yra…

 6. Atsiprašau visų privačių valdų savininkų visų baidarininkų, vaikščiojusių, važinėjusių privačiais kiemais bei niokojusių pasėlius beigi pievas, vardu. Aš vis dar (naiviai?) viliuosi, kad kada nors paupių/ paežerių gyventojai ir turistai ims gerbti vieni kitus, pradės bendrauti ir elgtis kaip išsivystę žmonės, užuot niokoję svetimą turtą, dergę pakrantes bei statę tvoras ten, kur LR įstatymai ir sveikas protas draudžia.

 7. nesupykit:

  Bet dūšia kužda, kad ir patys puikiai žinote, kad palei Dūkštą, nuo pat 108 kelio tilto iki žiočių tvorų nėra… Tad ironija ne vietoje, truputį:) Būtų labai šaunu, jei visi nuotykių ieškotojai laikytųsi paminėtų LR įstatymų. O dar geriau - vadovautųsi sveiku protu bei nuovoka. “A jesli budiš tup kak derivo radisia beobabem, I budiš beobabem tyščiu let poka pomrioš” kaip yra apdainavęs vienas poetas. Nesiruošiu keiktis ir burnot. Tiesiog prašau supratimo. O į kietakakčių sąžinę belsimės kitomis priemonėmis.

 8. Patikėkite, jokios ironijos. Replika apie tvoras jokiu būdu nebuvo taikyta Dūkštos atvejui, greičiau visos Lietuvos apskritai. Savo ruožtu, skatinu visus turistus lenkti sodybų kiemus bent keleto šimto metrų spinduliu. Ačiū už pastabas, nes pats, ko gero, Jūsų vietoje, jau būčiau burnojęs ir keikęsis, jei kas nors vaikščiotų po mano kiemą.

 9. Na štai,:

  juk, pasirodo, galima sutarti ir sugyventi. Ar ne? Kaip sakydavo vienas dideliai protingas žmogus: “Jei žmogus žmogui žmogus, tai ir žmogus žmogui žmogus”. Gink Dieve nelaikau nei vieno milimetro upelės ar jos pakrančių “nuosavybėje”. Dar ir parkui šmotą žemės atriekėme, kad takus įrengtų, tvarkytų tinkamai, lankytojų pritrauktų. O tvoromis visai nesinori apsitvert - nors ir jaunas esu (bent jau dūšioje:)), bet atsimenu konclagerį iš kurio visi ištrūkome… Dėkui už supratimą. Nuoširdžiai sakau - vertinu. Tikiuosi kada susitiksim ir pabendrausim maloniai. Gerų plaukimų!

 10. martis:

  -> “didelis prašymas”

  hm. keista, kad baidarininkai galėjo subjauroti ką nors. Kaip raisyklė baidarininkai labai kultūringi aplinkos atžvilgiu, nes patys po to mato, kad plaukti tarp bambalių yra nesmagu.
  Tai tikiuosi, kad (jeigu tai visgi baidarininkų darbas) tai daugiau nesusipratimas, nei taisyklė.

 11. Anonimas:

  Marti, kaip taisyklė, labai jau retas iš sėdinčių baidarėje yra baidarininkas.

 12. stabdis:

  kokio dar konclagerio? kalbate apie LTSR ? ogi irklavome po visas Lietuvos TSR upes ,ezerus ir upeliukus ir jokie burzuaziniai elementai net nepypsejo apie privacias valdas ir kokias tai sventas teises i zeme…nes tie kurie turejo pretenziju ir nesidalino su visuomene gavo pamoku sibire :) matai, burzujus “teikesi atriekti zemes”. o kaip tu ta zeme uzgrobei? idomu? siuksliu irgi tuomet buvo zymiai maziau ,nes oligarchiniu siukslynugamintoju akropoliu irgi nebuvo, beveik visa stiklo tara buvo utilizuojama…klausimas autoriui: kurioje vietoje dukstoje buvo 1 metro bangos? :) kazkaip nepastebejau

 13. stabdi, rašai žinutę iš mobiliako? Ar labai sudėtinga naudoti lietuviškas raides? Beveik nieko nesupratau iš to šveplo komentaro. Taip, buvo metro bangos, šiek tiek žemiau malūno

 14. stabdis:

  Pries kenkejiskas zemgrobiu zemes ir pastatus irgi yra priemones…tiek pagal LR istatyma ,tiek liaudiskos, senai senai zinomos:) Va toks zemgrobys geriau papasakotu kada? ir kokiu budu? spejo nusavinti liaudies turta. Beje, kiek buvau kad ir prie Dukstos, tai pesciuju takeliuose ir aikstelese ,kaip taisykle,siauteja visokio plauko pusgalviai apsvaige pacaniukai arba retom isimtym mordos skustom galvom. Degina lauzus kur pakliuvo ir meto siuksles. Su baidariu irklavimu tai nieko bendro neturi. Tai tu tulas zemgroby ir drausmink juos. Bet taip nedarysi ,nes anie kaip shakalu gauja paprastai atvaziuoja po kokius 10vnt. ir deda ant visu. Tada tu ,zemgroby, bandai atsiimti ant kulturingu baidarininku:)

 15. stabdis:

  igelis, nevaidink cia didelio lituanisto:) ne visi kompai yra kompai…svarbu, kad nekaisioju taip megstamu dabartinio jaunimelio poliakisku “w” ir kitokiu svetimybiu…
  Bangas matavai su rulete? :)

 16. Taip, taip, ne visi kompai yra kompai, ir ne kiekvienas stabdis yra gazas. O bangas mes matuojam taip - jei per bybį, vadinasi, virš metro.

 17. Apie mūsų bangų matavimo divaisus jau sužinojai. Dabar papasakok geriau, mielas stabdi, iš kokių internetų išlindai? Iš Delfio, kad taip putoji ant visų? Įdomu, kuo pats matavai “žemgrobio” valdas? Po overkilio iš ledinio vandens ištrauktu suglebusiu ir susitraukusiu slankmačiu?

 18. stabdis:

  Overkiliu nedarau jau kokis metu 15 ( viena dariau dirbtinai del fotosesijos ), nes tai yra tikro baidariu irkluotojo geda ir loozerizmas:) Dukstoje irgi nesivartau, nes metro amplitudes bangu ten nera ir nebuvo ir gal bus nebent per apokalipse:) Maziau prisipliumpkite alaus, bangos bus mazesnes ir nereikes pimpalu kaisioti kad pamatuoti…O zemgrobiai burzujai vienodi ir lietuvoje ir afrikoje…Bet kaip zinia,zemgrobius nuplauna visokios revoliucijos, liaudies kerstas ir kitokie kiauliu gripai:) O DUKSTA srovena toliau:) AMEN
  Siaip igelis gerai rasai ,as mokykloje irgi megau laisvas temas:)

 19. O, baidarininkas profesionalas revoliucionierius grįžo iš nesankcionuoto mitingo Garliavos Klonių gatvėje?

Rašyti komentarą