BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Peršokšna

Sveiki,

Šiandien pradedame plaukimų baidare retrospektyvą. Ekstensyviai plaukiojame jau kokius 5 metus. Mūsų dispozicijoje yra viena 30 metų senumo baidarė Taimen-2 ir pakankamai nauja, bet jau papjaustyta lietuvių laivų statybos šedevras Saidė (numerio nepasakysiu, regis 4). Už Saidę nuoširdžiai dėkoju Alvydui Barzdėnui - geriausias daiktas, kokį turiu. Na, apie Taimenį - atskira istorija. Už jį nelabai dėkojame turistų klubui iš Zapyškio. Jie lig šiol skolingi mums detalių, bet bala nematė. Kita vertus, jei kas pasiūlys mums naują/ seną/ brezentinį/ PVC kaliošą Taimeniui - būtume labai dėkingi, nes originalusis jau perlopytas ir sveria dvigubai daugiau nei turėtų. O ir be to jau plyšta ant akių.

Taigi, apie upes. Mūsų tikslas ne kiek pasipuikuoti savo kelionėmis, kiek pateikti šiek tiek informacijos apie Lietuvos upes. Jei kas nors susidomės ir norės mus kada nors nuvežti iki plaukimo vietos ir parvežti į Vilnių bei papietauti su mumis vaizdingiausiuose Lietuvos kampeliuose - prašom, rašykite mums. Pageidautina, kad tai būtų moterys, che che. Čia beveik rimtai.

Pradedame mūsų istoriją nuo Peršokšnos, upės, tekančios per Labanoro girią ir įtekančios į Lakają.

Tarpusavyje šią upę praminėme Peršnokšnach, nes tai buvo vienas pirmųjų mūsų plaukimo tokio mažo mastelio upe Taimeniu. Strigome daugybę kartų ant seklumų, nešėme per daugybę užvartų, kentėjome nuo lietaus. Ir nebuvome pasiruošę tam.

Pradėjome kelionę nuo Prūdiškių kaimo, žemiau Peršokšno ežero. Ten prie upės yra šis “gamtos stebuklas”

O pas ūkininką (?), kurio darže susirinkome baidarę ir kurio lauko tulike atidavėme duoklę gamtai, gyvena povai.

Nepaisant to, kad plaukimas fiziškai varginantis, daug užvartų, mažai vandens (plaukėme birželio mėnesį), buvo malonu, kad paupy nedaug sodybų, praktiškai visur miškas. Atstumą iki Lakajos įveikėme, kiek pamenu, per parą, su miegu, valgymu ir alkoholizmu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. anoulee:

    vaizdingos foto :)

Rašyti komentarą