BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neris nuo pasienio itin šaltą rudenį (su Absentu ir Axtungu)

Žalioji fėja beldžiasi į Jūsų langus. Pagaliau sugriautas mitas apie tariamus haliucinogenus karčiojo kiečio ekstrakte. Sakote, kad išgėrus absento ir dar pagardinto degintu cukrumi, galima pradėti keliauti? Nieko nuostabaus, kai alkoholio tūris gėrime viršija 60%. Nereikia absento, paragaukite langų ploviklio - nuskrisite ten, kur jokia žalioji fėja Jūsų nepavys. Tad, padėkojame chemikams Dievui, kad absentas reabilituotas, nusikeikiame, kad Lietuvoje jo neįmanoma nusipirkti, pasiimame butelį pseudoabsento ir leidžiamės į Buivydžius. Čia prasideda mūsų dviejų dienų kelionė baidare link Santakos.

Oro temperatūra truputį žemėsnė už 0 pagal Celsijų, dėl to - pats smagumas. Stebimi krizenančių žvejų išplaukiame pro Buivydžių hidrometeorologinį postą (VU HKK, preved, kagdila?).

Paplaukus keletą valandų, šaltis ima riesti į ragą, pradeda temti, tad pasirenkame vietą nakvynei - su vaizdu į salą. Kuriam laužą, bo kitaip neįmanoma. Apsirengiame viską ką turim. Naktį išgyvenam tik gėjiškai apsikabinę. Beveik Brokeback Mountain.

Laimei, kitos dienos rytas išaušta saulėtas, ir oro temperatūra pakyla iki kokių 5 laipsnių šilumos. Praplaukiame keletą tiltų.

Metas pietauti. Mūsų dežurnas patiekalas - Spaghetti con Pomodoro (ne crudo): verdam normalius spagečius semola di grano duro, o padažui: pomidorai savo sultyse, svogūnas, česnakas, bazilikas, raudonėlis, kaparėliai. Užkandam folijoje keptu chicken-pseudo-tandoori. Prego. Užgeriam, aišku, absentu.

Kol maistas virškinamas, Neries šlaituose aptinkam, kaip spėju, WWI laikų dzotų liekanas. Nors gal ir klystu, bet kad ne namo pamatai - tai stopudoff.

Sotūs ir laimingi pasiekiame Santaką.

Jau vakarėja ir smarkiai šąla, tad nusprendžiame toliau nebeplaukti, nes ir taip, nuo Santakos ne kartą buvo plaukta ligi Vilniaus.

Kol laukiam traukinio, pabaiginėjame Absentą, ir… Nu tikrai, kai kurie ima keliauti high.

Kiti - low

Bet gal ir neblogai tas absentas? A?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. Nekalbėk netiesos - absento Lietuvoj yra.
    Tavo foto irgi absentas - 68 gradusų turėjo būt. Paskutinį kartą deginau 70 proc. Buvau fėja ir norėjau negražiai bučiuotis :)))

  2. nekalbu netiesos - bent prieš metus, kai ieškojau kokybiško absento, Lietuvoje jo nebuvo. Dabar gal kas užvežė, nežinau. O tai, kad visokios lavkės pardavinėja pelyno 68-70 abarotų stiprumo trauktinę, dar nereiškia, kad tai - absentas. Galite drąsiai spjauti į ūsą tiems, kas čekišką birzgalą už 100 lt prastūminės Jums kaip absentą. Esminė taisyklė - absentas nėra trauktinė!
    http://www.feeverte.net/guide/country/spain/deva_absenta/ - čia apie absentą iš foto, o čia - bendra info apie absentus
    http://www.feeverte.net/guide/archives.html

  3. Tu matai kaip… ačiū :)

Rašyti komentarą