BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lobio - gruzinų duona kasdieninė

Kamardžioba. Duona čia - perkeltine prasme, kalbėsime apie gruzinišką patiekalą iš pupelių, valgomą kone kasdien, kone su viskuo., vartojamą tiek mėsėdžių, tiek vegetarų. Nežinau ką draudžia tikėjimas valgyti veganams, bet esu beveik tikras, kad ir jie gali sau leisti prabangą valgyti lobio.

Patiekalas šis yra neįtikėtinai paprastas, gaminimas neužima daug laiko, o valgomas, kaip jau minėjau, bet kokia proga: kaip garnyras prie mėsos, kaip užkandis, kaip pagrindinis patiekalas. Gruzijoje yra keli šimtai šio patiekalo variacijų. Pateiksiu paprastesnį variantą, nors man labiau patinka su graikiniais riešutais.

Mums reikės:

 • 0,5 kg raudonųjų pupelių (tiks bet kokios, bet raudonos gražiau; beje, labai geras lobio iš didelių baltųjų pupų, tik jos netrinamos, o kepamos);
 • poros svogūnų;
 • keleto skiltelių česnako;
 • žalumynų: petražolių, kalendros, baziliko, krapų - kas ko turi, bet galima ir maišyti;
 • 2-3 šaukštų vyno acto;
 • pusės puodelio alyvuogių aliejaus;
 • druskos

 • prieskonių: 2 a.š. čili, 2 a.š. chmeli suneli (kaip kam patinka), 1 a.š. cinamono, 1 a.š. maltų kalendros sėklų.

Pupeles užmerkiame iš vakaro, žinoma, aha. Na ir verdame jas dvi valandas pasūdytame vandenyje, kol taps va tokiomis:

Svarbu, kad būtų išvirusios. Kol jos verda, pasiruojame (kas nors pasakys, ar yra lietuviškas atitikmuo?), t.y. apkepame ant alyvuogių aliejaus iki stikliško baltumo smulkiai pjaustytus svogūnus.

pasiruoti svogūnai

pasiruoti svogūnai

Išvirtas pupeles sugrūdame grūstuve, sumaišome su keptais svogūnais, pridedame smulkiai kapoto česnako, acto, alyvuogių aliejaus, suberiame prieskonius ir kapotus žalumynus, viską kruopščiai išmaišome. Vualia.

Skanu su pita, ciabatta (kažkas, girdėjau, jau išsikepė) ar net juoda duona. O dar skaniau su raugintomis daržovėmis: agurkais, česnakais arba abchaziškais raudonaisiais kopūstais. Turėjau tik agurkų.

Su vynu, degtine ir net alum. Keliu tostą už moterų, skaitančių šias eilutes, grožį, vyrų narsą ir amžiną draugystę. Vach vach vach

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

 1. niami. atrodo skaniai.. ta prasme vizualiai atrodo gal ir ne kažkaip, bet kas mėgsta pupeles ir marinuotus agurkus (jatau koks mirtinas derinys. vakara reiktų praleist gerai vėdinamoj patalpoj ir evakuotam) - sueis suvartos su pasigardžiavimu.

 2. Dėl tų derinių mirtinumo - tai kaip kada. Kažkaip šį kartą nieko nebuvo, absoliučiai.

 3. Mano žiniomis, pupelėms neišvirus vandenio šiukštu nereik sūdyti, bo druska kietina luobeles, ir jos sunkiau išverda. Žinios teorinės, bet iš kelių skirtingų šaltinių.

 4. nieko panašaus nepatyriau. Bet gali būti dalis tiesos Tamstos žodžiuose

Rašyti komentarą