BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lakaja: per Labanoro girią

Plaukiodami Lietuvos upėmis pastebėjome, kad jų pakrantės pastaraisiais metas intensyviai apgyvendinamos. Na ką gi, ir pats bevelyčiau gyventi ant nedidelio upelio kranto, jei įstengčiau įsigyti sklypą, pasistatyti namą, suskalti lentą ir ant jos prikeverzoti “Privati Valda”. Ir aš nenorėčiau, kad nepraustburniai baidarininkai apdergtų mano pakrantę, todėl skubiai apsitverčiau viską spygliuota viela, pajungčiau 220V ir paleisčiau šunį-balamutą-laiką-haskį, kad ne tik baidarininkus, bet ir atsitiktinius meškinus sudraskytų nafig, ibo nexuj.

O yra dar gudročių, kurie per upę pasistato tiltelį, nuo kurio medžioja laikos, taikydamos įšokti į praplaukiančią baidarę.

Apskritai, Lakaja jau gana smarkiai apgyvendinta, pakrantėse nuolat šmėžuoja sodybos su patrankom

liepteliai, tiltukai

vietiniai čiuvakai

Bet šiaip, pats žemupis mažiau apgyvendintas, todėl praplaukti Lakaja būtina. Geriausia pradėti ties Lakajos kaimu, užteks dviejų nakvynių nuplaukti iki Žeimenos stotelės ir grįžti į Vilnių traukiniu. Mes taip ir padarėme 2007 metų gegužės mėnesį. Pirmoji nakvynė buvo nuostabiausia per visą mūsų plaukiojimo istoriją: turėjo trumpą ir siaurą kinietišką palapinę iš Senukų ar mAximos itin laidžią vandeniui. Prasidėjo lietus, tad teko miegoti baloje. Visą likusią kelionę džiovinom daiktus ant baidarės bortų.

Maždaug pusiaukelėje buvo du ežeriukai - Aldikis ir Lakaja. Kad ir kaip nemėgstame stovinčio vandens, įveikėm juos nesunkiai. Beje, kad nereikėtų klaidžioti ežero rankovėse, gerieji vandenininkai (nustebčiau, jei parko direkcija) paliko ženklą:

Keliose vietose aptikome stovyklavietes. Visai neblogos, aptvarkytos, su vaizdu

Gana nemažai užvartų Lakajoje, pasitaiko tikrai nemalonių rąstų, per kuriuos reikia perkėlinti baidarę arba nešti krantu. Bet mes neieškome lengvo kelio.

Nuo Lakajos ir Žeimenos santakos paplaukus kokį pusvalandį, priplaukiam Žeimenos geležinkelio stotelę, su viršgarsiniais ekspresais Turmantas-Vilnius. Ten puiki pieva išsidžiovinti daiktus ir baidarę saulės atokaitoje.

Deja, kažkodėl vietiniai verslininkai nesusivokia pastatyti alaus kiosko prie stotelės. Bent jau šulinys yra.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. jjj:

    Geras ir rašytojas..

  2. Jo, dailyraštis ypač nebjaurus.

Rašyti komentarą